Panel uživatele

Slaná úprava vody NEO16 BRILIX - DOPRAVA ZDARMA

Slaná úprava vody NEO16 BRILIX - DOPRAVA ZDARMA

DOPRAVA ZDARMA

Úprava bazénové vody za použití systému SWC Saline Water Chlorination je šetrný způsob sanitace vody.

25800 Kč s DPH

30999 Kč s DPH Sleva 5199 Kč

Hlídací pes

Nejdříve se musíte přihlásit

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Brilix

Základní údaje :
Hmotnost 4,0 kg
Pro max. objem bazénu 65 m3
Elektrické napájení 230 V
Spotřeba energie 120 W
Produkce plynného chloru 16 g/h

 

◾ SAMOČISTÍCÍ ELEKTRODY Z TITANU
◾ ŽÁDNÁ MANIPULACE ANI SKLADOVÁNÍ CHLÓRU
◾ EKOLOGICKÝ SYSTÉM - SŮL JE PŘÍRODNÍ PRODUKT
◾ PLNĚ AUTOMATICKÝ, JEDNODUCHÝ PROVOZ
◾ JEMNĚ SLANÁ MOŘSKÁ VODA S ANTISEPTICKÝMI ÚČINKY

Úprava bazénové vody za použití systému SWC Saline Water Chlorination je šetrný způsob sanitace vody. Tento proces nevytváří žádné škodlivé látky jako např. těžké kovy a je ekologicky šetrný nejen vůči svému uživateli, ale i vůči životnímu prostředí.

Působením el. proudu o bezpečném napětí dochází v elektrolytické cele k tvorbě plynného chlóru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniká kyselina chlorná. V procesu elektrolýz rovněž vznikají další účinné sanitační látky a to ozón a kyslík.

Zařízení obsahuje:
◾ ŘÍDÍCÍ MODUL
◾ POUZDRO CELY
◾ CELA
◾ ŠROUBENÍ POUZDRA CELY
◾ balení 43,5 x 40,5 x 36cm

Pro provoz systému je nutné v bazénové vodě rozpustit bazénovou sůl v poměru 4-5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Tím se vytvoří solinita vody v rozmezí 0,4-0,5%. (Pro srovnání solinita klasické mořské vody je několikanásobně vyšší cca 3,5%).

V elektrolitické cele, instalované do bazénového okruhu púsobením el. proudu, dochází k stěpení molekul soli a k tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniklá kyselina chlorná, která je základním dezinfikantem bazénové vody. V procesu elektrolýzy rovnež vznikají další účinné sanitační látky a to ozón a kyslík.

Zařízení je provozováno pouze v době, kdy je spuštěna bazénová filtrace.

Proč je získaná voda zdravější?

Mírně slaná voda je přirozeně antiseptická, likvidující mikroorganismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě, takže voda je zdravější hned od začátku. SWC proces ochrání vodu od škodlivých mikroorganismů pomocí elektrochemické produkce desinfekčních činidel. Každé z nich je schopno ničit bakterie a jiné škodlivé organismy samo, avšak dohromady je jejich síla takřka extrémní.

Vyplatí se zařízení?

Ano, neboť je v podstatě nejméně nákladným upravárenským zařízením. Není totiž nutné používat jiné pomocné desinfekční systémy a chemikálie. V průměru poběží zařízení ve Vašem bazénu 6-10 hodin denně, přičemž náklady na 1 provozní hodinu činí cca 60 - 70 haléřů + počáteční dávka soli. Životnost průtočné titanové cely je podle místní kvality vody (zejména tvrdosti) 3 až 10 let.

Bude voda stejná jako v oceánu?

Mořská voda má cca 3,5 % obsahu solí. Zařízení pracuje již s koncentrací od 0,4 - 0,5 %. Mírně slaná voda je totiž pro používání v lázni mnohem komfortnější, než „pravá" mořská voda. Složení slané vody v bazénu produkované tímto zařízením, lze přirovnat ke složení slz, takže otevřít oči při potápění v bazénu ošetřené tímto procesem, není nepříjemné.

Je tato sůl korozivní?

Voda obsahující sůl v koncentraci kolem 0,4 - 0,5 % je mírně korozivní. Při použití systému je nutné používat tepelné výměníky a el. topné spirály v provedení titan. V bazénu nesmí být přítomny žádné prvky ze standardní nerezové oceli (AISI 304), nutné je použití zařízení doporučených pro provoz ve slané vodě.

Kdy je nutné doplňovat sůl do vody ?

V průběhu chodu zařízení, tedy elektrochemického procesu, nedochází ke spotřebě soli a není třeba ji doplňovat. Odpařováním vody rovnež nedochází k úbytku soli.
Sůl je třeba doplnit až po několikráte opakovaném praní filtru spojené s dopouštením vody nebo obměně vody v bazénu a to opět v řádu 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litru) vody. Na nutnost doplnění soli vás upozorní kontrolka zařízení (viz návod).

Solnička NEO 16 je úprava vody bez dávkování PH. Je to pouze řídící jednotka s celou.

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info