Panel uživatele

FIBALON Plus 350g

FIBALON Plus 350g

FIBALON je inovativní a vysoce účinný filtrační materiál pro jezírka a akvária, který tvoří dutá polyesterová vlákna s různou povrchovou strukturou.

1388 Kč s DPH

1590 Kč s DPH Sleva 202 Kč

Hlídací pes

Nejdříve se musíte přihlásit

Dostupnost: Skladem

Výrobce: PLK

Filtrační účinnost v laboratorních testech dosáhla až 99 %. Bez použití flokulačních prostředků (vločkovačů) jsou odfiltrovány částice do 0,01 mm, ale také i drobnější částice až do velikosti 0,003 mm. (Pro představu excelentního výsledku uveďme, že menší jsou jen nanočástice). Optimální filtrační rychlost FIBALONu je 30 m/hod.

350 g FIBALON Plus nahrazuje písek o hmotnosti 25 kg.

Doporučená výměna filtračního media FIBALON je cca za 3–5 let dle zatížení filtrace a údržby jezírka. 1–2 ročně je doporučeno FIBALON z filtrace vyndat a důkladně zbavit nečistot (propláchnout čistou vodou).

200 km vláken

Materiál FIBALON tvoří plná a dutá polyesterová vlákna s různou povrchovou strukturou napodobující strukturu přírodního mechu. Jeden 350g sáček FIBALONu obsahuje cca 200 km polymerních vláken tvarovaných do chomáčků. Tvar zaručuje maximální povrchovou plochu, vysokou hustotu, ale zároveň nejnižší objem a hmotnost. Vlákna jsou vyrobena z recyklovatelného 100% polyesteru. Jednosložkový materiál je díky tomu odolný vůči mnoha chemikáliím, nezahnívá a má dlouhou životnost.

„DyFix®" = schopnost dynamické fixace nečistot

Speciálně vyvinuté dynamické zachytávání částic zajišťuje průnik nečistot dovnitř chomáčku, nesrovnatelně vysokou absorpci, jakož i přilnavost částic k vláknům. Vnitřek každého chomáčku FIBALONu se skládá z hustého jádra. Jádro je obklopeno řidším obalem, proto se vnější vrstva otevře tlakem toku kapaliny. Nečistoty se dostávají dovnitř chomáčku, kde jsou zachyceny. Částice nečistot jsou zachycovány nejen v prostoru mezi vlákny, ale také přímo vázány na jejich členitém povrchu. FIBALON z jednoho sáčku může teoreticky pojmout až 25 kg nečistot.

Rozměrově univerzální

Filtrační vrstva vznikne z volně vedle sebe a na sobě poskládaných chomáčků. Chomáče FIBALONu tvoří hustou filtrační vrstvu, která se dokonale přizpůsobí všem tvarům a rozměrům filtračních nádob. Pokud se FIBALON použije u Top – Mount filtračního systému s centrální trubkou, odpadá náročné plněni písku ve filtrační nádobě. Potřebné vystřeďování centrální trubky je jednoduché, protože chomáčky FIBALONu v nádobě po naplnění nevytváří vysoký tlak jako písek a jiné materiály! Materiál je rozměrově stabilní. Neplave, je těžší než voda. Materiál je sypký, používáním se nespojuje, neslehne, neslepuje se.

Energeticky úsporný

Filtrační materiál má excelentní účinnost a to při současném snížení tlakové ztráty. (Např. tlaková ztráta s použitím písku 0,2 bar, s FIBALONem jen 0,02 bar!) FIBALON tak snižuje energetickou náročnost čerpání – snižuje náklady.

Odolný materiál

FIBALON je odolný teplotám do 75°C! Materiál je možné používat např. i v zařízeních s antibakteriálním opatřením (např. ohřev na 60°C proti legionelle). Materiál je chemicky stálý, odolný proti kyselinám, soli, alkoholu a olejům. Je použitelný s biocidy, se stabilizátory, s tvrdícími činidly i změkčovadly, i s protikorozivními přípravky. FIBALON je odolný proti mrazu. FIBALON je v podstatě odolný vůči všem běžně používaným bazénovým chemiím a je kompatibilní s UV záření a slanou vodou.

Životnost

Životnost filtračního média Fibalon je 3–5 let s tím, že 1–2 ročně se doporučuje vyndat z filtru a ručně proprat.

Výhody High-tech filtrace FIBALON
•Vyšší kapacita ve srovnání s pískovými a kartušovými filtry.
•Vynikající odstraňování zákalu přes vláknité struktury.
•Žádné problémy s těsněním (písek ve spojích a na těsnění).
•Snadná manipulace s materiálem díky nízké hmotnosti.
•Snadné vycentrování trubek filtračních systémů Top – Mount (s centrální trubkou procházející filtračním médiem).
•Univerzálně použitelný díky tvarové přizpůsobivosti.
•Neslepování jako u filtračního písku.
•Jednoduchá údržba.
•Úspora energie
•Snadná likvidace jako domovní odpad.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info